PROFIL KORPORAT

Direktori Kakitangan

Pejabat Pegawai Daerah


* Sila tukarkan [at] kepada @ apabila menghantar emel kepada senarai dibawah
Nama/Jawatan
Shamsul Ambia bin Abdul Aziz
Pegawai Daerah dan Tanah Melaka Tengah
Norshidah binti Abd Fadir @ Abdul Ghani
Setiausaha Pejabat

Pejabat Pegawai Daerah » Unit Perundangan

Nama/Jawatan
Siti Rahayu bt Mokhtar Ruzaini
Penolong Pegawai Undang-undang

Bahagian Khidmat Pengurusan


* Sila tukarkan [at] kepada @ apabila menghantar emel kepada senarai dibawah
Nama/Jawatan
Ikraam bin Rosli
Ketua Penolong Pegawai Daerah (KP)

Bahagian Khidmat Pengurusan » Unit Pentadbiran & Kewangan

Nama/Jawatan
Norisah binti Jantan
Penolong Pegawai Tadbir (Tertinggi)
Zuraidah bt Md Jelas
Ketua Pembantu Tadbir (Tertinggi)
Izuraini binti Md. Zin
Penolong Akauntan
Siti Sumaiyah Binti Ruslan
Penolong Akauntan
Marini Binti Omar
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Ayudianna Binti Mokhtar
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Raihan Binti Abd. Ghafar
Pembantu Tadbir (P/O)
Zaidah Binti Mohd
Pembantu Tadbir (P/O)
Goh Pei Ling
Pembantu Tadbir (P/O)
Ganesan A/L Suppiah
Pembantu Tadbir (P/O)
Mohamad Arfizi Amri bin Anuar
PKP
Hasim bin Mohamad Said
Pembantu Operasi
Mohd Nasir bin Hamidom
Pemandu
Mohamad Shabirabani bin Ibrahim
Pemandu
Shahrul Nizam bin Md Noor
Pemandu
Harul Hazman bin Hamdan
Pembantu Awam
Muhammad Kamil Bin Md. Saleh
Pemandu

Bahagian Khidmat Pengurusan » Unit Teknologi Maklumat

Nama/Jawatan
Marzila Binti Morshed
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (Kanan)
Siti Fairus Binti Yusof
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat
Muhammad Al Azim bin Hasan Basri
Juruteknik Komputer

Bahagian Khidmat Pengurusan » Unit Majlis dan Keraian

Nama/Jawatan
Khairal Bariah Binti Ibrahim
Penolong Pegawai Tadbir Kanan
Arnie Binti Asri
Pembantu Tadbir (P/O)
Mohd Zunaidi bin Jamil
Pembantu Operasi
Syahirah binti Salleh
Pembantu Tadbir (P/O) Sambilan
Kosong
Pembantu Tadbir (P/O) Sambilan

Bahagian Khidmat Pengurusan » Unit Keselamatan

Nama/Jawatan
Muhammad Munir bin Zakaria
Pembantu Tadbir (P/O)

Bahagian Pengurusan Daerah


* Sila tukarkan [at] kepada @ apabila menghantar emel kepada senarai dibawah
Nama/Jawatan
Mohd Azri bin Mohideen Abdul Kadir
Ketua Penolong Pegawai Daerah - KPPD (P)

Bahagian Pengurusan Daerah » Unit Pembangunan Fizikal

Nama/Jawatan
Muhammad Ashraf bin Azmi
Penolong Pegawai Daerah (T)
Hasmadi bin Abd Majid
Ketua Penolong Jurutera
Azman Bin Md. Hussin
Penolong Jurutera (Awam)
Muhammad Razif Bin Md. Said
Penolong Jurutera (Awam)
Mohamed Fauzee Zakuan Bin Othman
Penolong Jurutera (Awam)
Ahmad Shahir bin Othman
Penolong Jurutera (Awam)
Nurhuda binti Mohd Yunus
Penolong Jurutera (Awam)
Norhazwani binti Ismail
Penolong Jurutera (Awam)
Mohamad Akrammullah bin Mohd Amir
Penolong Pegawai Senibina
Siti Mazlina binti Hj Esa
Pembantu Tadbir (Kanan)
Hanizah Binti Kamaludin
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Nuraishah Binti Samat
Pembantu Tadbir (P/O)
Mohd Firdaus bin Khana
Pembantu Operasi

Bahagian Pengurusan Daerah » Unit Pembangunan Masyarakat

Nama/Jawatan
Rosmawati binti Yas
Penolong Pegawai Daerah (P2)
Shamsudin bin Mohd Bakhid (DUN Bukit Katil)
Penghulu Tertinggi
Iskandar bin Hj. Zainal (DUN Pantai Kundor)
Penghulu Kanan
Noor Azmi bin Mahmood (DUN Kota Laksamana dan DUN Bandar Hilir)
Penghulu Kanan
Ismail bin Hj. Yaakob (DUN Klebang)
Penghulu(KUP)
Mohd. Yusof bin Botak (DUN Ayer Molek)
Penghulu
Abdul Rahim bin Yusoff (DUN Ayer Keroh)
Penghulu
Mohd. Marhakim bin Hasan (DUN Sg Udang)
Penghulu
Nur Syahidan bin Abu Bakar (DUN Kesidang)
Penghulu
Baharuddin bin Abdul Rashid- (DUN Pengkalan Batu)
Penghulu
Ridzuan bin Mohamad Ripin-(DUN Telok Mas dan DUN Duyong)
Penghulu
Mohd Firdaus Bin Abd Wahid-(DUN Paya Rumput)
Penghulu
Kam Chin Boon
Pegawai Kemajuan Kampung
Penghulu (Kosong)
Penghulu
Penghulu (Kosong)
Penghulu
Nurul Aini binti Nordin
Ketua Pembantu Tadbir Kanan (K)
Nor Azlina Binti Ab Majid
Pembantu Tadbir (P/O)
Iskandar Zulkarnain Bin Mat Jusa
Pembantu Tadbir (P/O)
Nurhidayati Binti Abu Bakar
Pembantu Tadbir (P/O)
Norsa'adah Binti Hamdan
Pembantu Tadbir (P/O)
Aslilah Binti Ramat
Pembantu Tadbir (P/O)
Nurfazirah binti Mohd Yunus
Pembantu Tadbir (P/O)
Rahyu Binti Mahmood
Pembantu Tadbir (P/O)
Nur Ain Binti Zainal Abidin
Pembantu Tadbir (P/O)
Norliza Binti Nasir
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Muhammad Saffuan bin Hashim
Pembantu Tadbir (P/O)
Siti Azura Binti M. Ali
Pembantu Tadbir (P/O)
Amrieza Emielia Binti Azemi
Pembantu Tadbir (P/O)
Mira Edora Binti Anuar
Pembantu Tadbir (P/O)

Bahagian Pengurusan Tanah


* Sila tukarkan [at] kepada @ apabila menghantar emel kepada senarai dibawah
Nama/Jawatan
Ahmad Khairul Nazli bin Abu Ishak
Ketua Penolong Pegawai Daerah (T)

Bahagian Pengurusan Tanah » Unit Pendaftaran

Nama/Jawatan
Azril Eddyra bin Moksan
Penolong Pegawai Daerah (T2)
Faezah Bte Baba
Penolong Pegawai Tadbir Kanan
Mahaniza bt Mahat
Pembantu Tadbir (Kanan)
Kosong
Pembantu Tadbir (P/O) (KUP)
Nur Hermira Binti Khalidon
Penolong Akauntan
Raihana Binti Anuar
Pembantu Tadbir (P/O)
Siti Nur Hamizah binti Mohd Nor Alhamim
Pembantu Tadbir (P/O)
Hairina Binti Md Hamdan
Pembantu Tadbir (P/O)
Nur Ezlia bt Khalidon
Pembantu Tadbir (P/O)
Nur Khusaire bin Nor Abu Hassan
Pembantu Tadbir (P/O)
Nurul Haiza Binti Abd. Kadir
Pembantu Tadbir (P/O)
Mohd Ali Bin Mokhsen
Pembantu Tadbir (P/O)
Nurshuhada Binti Selamat
Pembantu Tadbir (P/O)
Khalid bin Husin
Penghantar Notis
Zulnur Ihsan Sabri bin Abdul Rahman
Pembantu Operasi
Roslan bin Maharam
Penghantar Notis
Tambi bin Mahmud
Pembantu Awam

Bahagian Pengurusan Tanah » Unit Penguatkuasaan dan Teknikal

Nama/Jawatan
Nurul Hayati Binti Munajat
Penolong Pegawai Daerah (T4)
Nasshur bin Nordin
Penolong Pegawai Tanah (Tertinggi)
Khairil Shazri Bin Kasim
Penolong Pegawai Tanah
Haizulhizam Bin Yusoff
Penolong Pegawai Tanah
Muhammad Fuad Bin Abdul Rani
Pen. Pegawai Tanah
Hadifaizal Bin Harun
Penolong Pegawai Tanah
Azlan bin Alias
Pembantu Tadbir (P/O)
Kamarulzaman bin Maidin
Pembantu Awam
Osmera bin Hassan
Pembantu Awam

Bahagian Pengurusan Tanah » Unit Hasil

Nama/Jawatan
Noraini Binti Isa
Penolong Pegawai Daerah (T3)
Mohd Nizam bin Md Said
Penolong Akauntan
Norlinawati Binti Mohd Amin
Penolong Akauntan
Afizah Binti Mohd Derus
Penolong Akauntan
Norhidayah bt Ab. Risip
Penolong Akauntan
Saadiah Binti Sarip
Penolong Akauntan
Azizah Binti Ahmad
Penolong Akauntan
Halizah Binti Hamzah
Penolong Akauntan
Suhadha Binti Megat Zabidi
Penolong Akauntan
Nor Fatihah Binti Ab. Rahman
Penolong Akauntan
Noridah Binti Anuar
Penolong Akauntan W29
Mohd Azuan bin Esmahadi
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Siti Khadijah Binti Hanis
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Muhamad Zahiruddin bin Omar
Pembantu Tadbir (Kewangan) UTC
Mohd Redzuan Bin Ramlan (UTC)
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Muhamad Farid Bin Mohamad Shah (UTC)
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Siti Nor Aisah Binti Aman
Pembantu Tadbir P/O
Mohd Shafiq Bin Abd Rahman
Pembantu Tadbir (P/O)
Fa'izah Binti Mat
Pembantu Tadbir (P/O)
R.Ganes A/L Rethanam
Penghantar Notis
Osman bin Ahmad
Penghantar Notis
Mohammad Khafiz bin Karim
Pembantu Operasi

Bahagian Pengurusan Tanah » Unit Pelupusan Tanah

Nama/Jawatan
Noor Khirulhaizat Bin Hasanuddin
Penolong Pegawai Tanah
Sanarimah binti Nasib
Pembantu Tadbir (Tertinggi)
Mohd Sufiyan bin Yusof
Pembantu Tadbir
Pembantu Tadbir (Kosong)
Pembantu Tadbir
Nor Azmezan Bin Yahya
Pembantu Tadbir (P/O)
Massitah Binti Tubari
Pembantu Tadbir P/O
Azhar bin Mohd Nor
Penghantar Notis
Imran bin Rambeli
Pembantu Awam

Bahagian Pengurusan Tanah » Unit Pembangunan Tanah

Nama/Jawatan
Kamarolzaman bin Md Noh
Penolong Pegawai Tanah (Tertinggi)
Azli bin Kassim
Penolong Pegawai Tanah (Tertinggi)
Mohd Badiulzaman Bin Mohamed Abdul Halim
Penolong Pegawai Tanah
Mohd Naim Bin Asa'ad
Penolong Pegawai Tanah
Baharudin bin Jusoh
Penolong Pegawai Tanah
Awarizan Bin Abd Wahab
Penolong Pegawai Tanah
Mohd Khairi Bin Sulaiman
Penolong Pegawai Tanah
Kamarul Bazli Bin Mutar
Penolong Pegawai Tanah
Mohd Azre Bin Zainal Abdin
Pen. Pegawai Tanah Gred
Kosong
Penolong Pegawai Senibina
Norhafizah Binti Md Saman
Pelukis Pelan (KUP)
Norpizah binti Md. Shah
Ketua Pembantu Tadbir (T)
Rubis Binti Ismail
Ketua Pembantu Tadbir (Kanan)
Juliana Binti Abdul Raman
Pembantu Tadbir (P/O)
Fatimah bt Salleh
Pembantu Tadbir (P/O)
Nurasyikin Binti Yusof
Pembantu Tadbir (P/O)
Fairulnizam Bin Ab Rahman
Pembantu Tadbir (P/O)
Nuzaimah Binti Muhammad
Pembantu Tadbir (P/O)
Badreen Hakim bin Mohd Salleh
Pembantu Operasi
Kasim Bin Senudin
Penghantar Notis
Ishak bin Abd. Karim
Pembantu Awam
Azahar bin Hj Mizan
Pembantu Awam
Zulia Binti Zakariya
Pembantu Tadbir (P/O) Sambilan
Siti Syuhada Binti Asbolah
Pembantu Tadbir (P/O) Sambilan
Muhammad Nizal Arif Bin Amir
Pembantu Tadbir (P/O) Sambilan
Nor Hamezi bin Omar
Pembantu Awam
Fatimah Binti Hj. Kassim
Pembantu Tadbir P/O(KUP)
Azhar bin Mizan
Pembantu Awam

Bahagian Pengurusan Tanah » Unit Pembangunan Tanah dan Pelupusan

Nama/Jawatan
Muhammad Zahiruddin bin Mohd Zahari
Penolong Pegawai Daerah (T1)
PROFIL KORPORAT      Perutusan Pegawai Daerah    Lagu Daerah Melaka Tengah    Mengenai PDTMT    Diari Pegawai Daerah    Senarai Pegawai Daerah Melaka Tengah     Pengiktirafan     Exco Negeri Melaka    Carta Organisasi    Senarai Parlimen    Peta Lokasi    Piagam Pelanggan    Pencapaian Piagam Pelanggan 2018    Pencapaian Piagam Pelanggan 2019